#Zapowiedzi

 

Co przyniesie kwiecień?

 

„Pędzę jak dziki tapir. Bartoszewski w 93 odsłonach” Marek Zając

Portret żyjącego 93 lata Władysława Bartoszewskiego, napisany przez dziennikarza i współpracownika Bartoszewskiego Marka Zająca, który w 93 anegdotach odsłania jego intrygujące oblicze i inspirującą osobowość.

https://goo.gl/8aS1Fp

 

„Wszyscy patrzą” Megan Bradbury

Nowy Jork – „najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie”* Miasto, które inspiruje i przyciąga. Historie czterech mężczyzn na przestrzeni 122 lat. Co ich łączy? To oni określili Nowy Jork poprzez swoje życie i dzieła, oddające jego kwintesencję. Razem tworzą portret miasta barwnego, kuszącego, ale też wstrętnego i ulegającego ciągłym zmianom.
→ 
https://goo.gl/XttioE

 

*źródło Wikipedia

 

„Chemik” Stephanie Meyer

Kolejna książka autorki „Zmierzchu” i „Intruza” pokazuje, że dobrze czuje się również w thrillerze szpiegowskim. „Powiedzmy, że nazywa się Alex. Tożsamość i imiona zmienia jak rękawiczki.” Opracowała substancję, wykorzystywaną w czasie przesłuchań, pomagającą wydobyć zeznania. Zaczyna się ukrywać po zamachu na jej życie, w którym zginął jej przyjaciel. Jednak wszystko się zmienia, gdy jej dawny kolega z departamentu powierza jej kolejne zadanie. Jej wynalazek ma ocalić miliony amerykańskich obywateli... Jednak czy na pewno?   

 → https://goo.gl/ns1v2m

 

„Plac zabaw”Lars Kepler

Opowieść o poruczniku szwedzkiej armii, która w czasie jednej z misji NATO zostaje poważnie ranna. Przeżywa śmierć kliniczną, w czasie której przenosi się do pełnego przemocy miasta portowego. Królestwo śmierci mogą opuścić tylko najsilniejsi. Pani porucznik się to udaje, jednak kilka lat później jej syn w wyniku doznanego wypadku musi być operowany. Jego serce ma zostać zatrzymane, a chłopiec trafi do królestwa śmierci. Kobieta się boi, że jej syn trafi do najmroczniejszej części miasta – placu zabaw. Czy pani porucznik uda się ocalić dziecko?

 → https://goo.gl/aya3R0

 

 

„Buntowniczka z pustyni”  Alwyn Hamilton

Po piaskach pustyni chodzą bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Plotki mówią, że są jeszcze miejsca, gdzie dżiny parają się magią. Noc wśród wydm jest pełna niebezpieczeństw... i magii. Jest też tam (jak chyba wszędzie) pewna dziura zabita deskami – Dustwalk, z której Amani chce uciec i wyrwać spod opieki despotycznego wuja.  Wydarzenia sprawią, że Amani będzie musiała uciekać przed armią Sułtana ramię w ramię ze zbiegiem oskarżonym o zdradę stanu.

https://goo.gl/kogvXx

 

„Lęk” Hubert Hender

Koniec wakacji, Jelenia Góra, zaginięcie nastolatki. Rozpoczyna się poszukiwanie, jednak mimo starań Patrycji nie udaje się odnaleźć. Jakby zapadła się pod ziemię.
Zaczynają znikać kolejne dzieci. Dla komisarza Iwanowicza sprawa zaczyna mieć wymiar osobisty.  Gdy ślady zaprowadzą go nad rzekę, przekona się, że lęk może przerodzić się we wściekłość.

→   https://goo.gl/J108Z8