Autor: Dan Brown
Książka tygodnia: „Zaginiony symbol”


„W 1991 roku w sejfie dyrektora CIA umieszczono dokument, który spoczywa tam bezpiecznie do dziś. Tajemniczy tekst zawiera wzmianki o pradawnym portalu i nieznanym miejscu znajdującym się pod ziemią.” 
Tymi słowami rozpoczyna się „sequel” najsłynniejszej, najbardziej kontrowersyjnej powieści XXI wieku. Książka, na którą czytelnicy musieli poczekać, aż 6 lat! Jej bohater, historyk i badacz symboli Robert Langdon, wkracza w świat sekretów masońskiej Waszyngtonu i zaginionej ezoterycznej mądrości.
Robert Langdon zostaje niespodziewanie wezwany do Waszyngtonu, aby na prośbę swojego przyjaciela i mentora Petera Solomona, prominentnego członka loży masońskiej, wygłosić odczyt na Kapitolu. Kiedy dociera na miejsce, okazuje się, że zaproszenie było starannie zaplanowaną pułapką. Na wieczór nie zaplanowano żadnego odczytu. Pośrodku historycznej Rotundy ktoś umieścił odciętą dłoń Petera z wytatuowanymi symbolami i masońskim pierścieniem. To mistyczne zaproszenie do zaginionego świata skrywającego tajemną wiedzę. Chcąc uratować porwanego przyjaciela, Langdon musi przyjąć zaproszenie i odnaleźć starożytny portal położony gdzieś na Terenia miasta. Ma na to zaledwie kilkanaście godzin. W przeciwnym razie Solomon zginie. 
Rozpoczyna się szalony wyścig z czasem. Robert podąża tam, dokąd prowadzą go zaszyfrowane wskazówki: przesłanie ukryte w kwadratach magicznych, w „Melancholii” Albrechta Dürera, słynnej rzeźbie „Kryptos” zdobiącej siedzibę CIA i na gigantycznym białym obelisku upamiętniającym prezydenturę George’a Waszyngtona. Do tajemnych komnat i świątyń znajdujących się pod jednym z najpotężniejszych miast świata. Do miejsc, które skrywają prastare sekrety loży masońskiej i tajemnice, jakich wielu wolałoby nie ujawniać…

Intrygujące... A dla was?